68/100SDT UX Poland 2015 + najlepsze prezentacje z 2014 roku

68/100SDT UX Poland 2015 + najlepsze prezentacje z 2014 roku

20-23 kwietnia w Warszawie ponownie odbędzie się UX Poland, czyli jedna z największych konferencji projektowania doświadczeń w Europie. W notatce prasowej możemy przeczytać, że w tym roku “konferencja będzie się odbywać pod hasłem Experience Everywhere, podkreślając tym samym coraz bardziej widoczny na świecie trend: podczas, gdy większość usług ulega digitalizacji, projektowanie doświadczeń przenosi się z trybu online do świata rzeczywistego, skupiając się na doświadczeniach ludzi (Human Experience).”
Postanowiłem więc przeglądnąć dostępne prezentacje z zeszłego roku i wybrałem 3, które wg mnie były najciekawsze i najbardziej pouczające.

 


Bardzo konkretne wystąpienie z przykładami autora z jego pracy w Facebooku, Netflixie i Spotify. Mi szczególnie zapadło w pamięć wytłumaczenie na co trzeba zwrócić uwagę kierując się zasadą, że badania z 5 użytkownikami są w stanie pokazać 85% błędów danego konceptu.

 

 


Paulina i Paulina z La Wonderlab przedstawiły dobre studium przypadku, opisując proces współpracy z Leroy Merlin. Lekcja: badania powinny być przeprowadzone przy pomocy wielu metod.

 

 


Senior User Researcher z booking.com opowiada jak uniknąć efektu HiPPO czyli Highest Payed Persons Opinion oraz dlaczego testy zadaniowe i laboratoryjne nie przynoszą efektów.

 

Bilety są jeszcze dostępne więc weźcie pod uwagę uczestnictwo, tym bardziej, że tematem przewodnim w tegorocznej edycji mają być doświadczenia “everywhere”.

Andrzej jest założycielem TAK Innovation Agency, regularnie współpracuje z Creation Center przy Deutsche Telekom w Berlinie. Jest absolwentem Advanced Track w HPI School of Design Thinking (D-School). Prowadził warsztaty, projekty lub badania użytkowników m.in. dla takich organizacji jak Kloeckner, Nike, Centrum Nauki Kopernik, UCANDO.pl, Stowarzyszenie TOP 500 Innovators oraz Škoda Polska.
Organizuje warszawskie spotkania Design Thinking Meetups. Ciągle w trasie między Berlinem, Warszawą a Katowicami.