49/100SDT Empatia – UX Poland, Adam Plona

49/100SDT Empatia – UX Poland, Adam Plona

UX w Polsce stoi na wysokim poziomie i mamy sporo osób pracujących w tej tematyce. Coraz więcej z nich interesuje się też Design Thinking. Ten tekst prezentacji z UX Poland 2014 bardzo dobrze pokazuje czego muszą się nauczyć polscy UX designerzy: empatii.
http://blog.plona.pl/jak-empatia-moze-zmienic-twoj-produkt-a-nawet-caly-biznes-case-study/

Bo jak sam autor podaje – zrobienie 3 razy re-designu strony praktycznie nic nie wniosło do serwisu, natomiast dopiero porządne badania jakościowe i pójście o “krok wstecz” zmieniły całe podejście. Autor chyba nie dowiedział się dokładnie czym jest DT, bo pisze “niestety, empatia brzmi (…) dużo mniej kreatywnie niż design thinking” ale to nic. Bo opisana historia mogła by być podpisana zarówno jako dobry UX, Service Design albo Design Thinking.

Andrzej jest założycielem TAK Innovation Agency, regularnie współpracuje z Creation Center przy Deutsche Telekom w Berlinie. Jest absolwentem Advanced Track w HPI School of Design Thinking (D-School). Prowadził warsztaty, projekty lub badania użytkowników m.in. dla takich organizacji jak Kloeckner, Nike, Centrum Nauki Kopernik, UCANDO.pl, Stowarzyszenie TOP 500 Innovators oraz Škoda Polska.
Organizuje warszawskie spotkania Design Thinking Meetups. Ciągle w trasie między Berlinem, Warszawą a Katowicami.