39/100SDT Brainwriting: Brainstorming po cichu

Burza mózgów to temat rzeka i każdy ma o niej swoją opinię. Przedstawiona w tym filmiku odmiana brainstormingu ma na celu zapobiedz jej nieskuteczności.

 

http://www.washingtonpost.com/blogs/innovations/wp/2014/03/26/when-silence-is-golden-the-benefits-of-brainstorming-without-talking/

Osobiście bardzo lubię zaczynać sesję burzy mózgów od pisania (+ szkicowania, pamiętajcie) po cichu. Wtedy nikt nie będzie od początku przekonywał do swoich pomysłów. Pokazana technika Brainwriting ma jeszcze jeden atut: nakazuje zastanowić się nad samym pytaniem o problem, który rozwiązujemy. Bo bardzo często burza mózgów odpowiada nie ten problem, na który powinna!

Zdjęcie Krisztian Bocsi/Bloomberg

Andrzej jest założycielem TAK Innovation Agency, regularnie współpracuje z Creation Center przy Deutsche Telekom w Berlinie. Jest absolwentem Advanced Track w HPI School of Design Thinking (D-School). Prowadził warsztaty, projekty lub badania użytkowników m.in. dla takich organizacji jak Kloeckner, Nike, Centrum Nauki Kopernik, UCANDO.pl, Stowarzyszenie TOP 500 Innovators oraz Škoda Polska.
Organizuje warszawskie spotkania Design Thinking Meetups. Ciągle w trasie między Berlinem, Warszawą a Katowicami.